top of page

УКХ Чемпіонат Харківської області

Результати
2017    2018   
2019    2020 

UX7LQ 

Панченко Микола Миколайович

Чемпіонат присвячується пам'яті UX7LQ, Панченка Миколи Миколайовича, першого Президента ТДР, який багато зробив для відродження УКХ-руху в Харківській області та був ініціатором відновлених Чемпіонатів ХО.

Змагання проводяться в суботу 16 жовтня 2021 р. з 04:00 до 05:59 UTC (з 07:00 до 08:59 за київським часом).

nagorody 2019.jpg
DSC_1079.JPG

Нагородження переможців

Чемпіонату ХО 2019 року

Коротка біографія Панченка М.М. 

Панченко Микола Миколайович UX7LQ (ex UB5LIQ, RB5LQ), перший Президент «ТДР», тренер з радіоспорту, майстер спорту України, народився у 1952 році в с. Коротич.

 

Після армії та освіти працював на Харківському приборобудівничому заводі, у «Харківенерго» та на харківському електромеханічному заводі, на базі якого було відкрито колективну радіостанцію UB4LZG в спальному районі Харкова, яку він очолював з 1984 до 1992 року.

 

 

 

 

 

 

 

 

За цей період на даху 16-поверхової будівлі було збудовано багато антен, які допомогли здобувати перемоги в міжнародних контестах. Гурток радіо був настільки популярним, що заняття (конструювання та робота в ефірі) проводилися щоденно по кільку різних груп, а на радіостанцію буквально вибудовувалася черга з учнів.

З 1993 до 2002 року Микола Миколайович працював в харківському міському виконкомі на посаді спеціаліста з технічних видів спорту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засновник принципово нового радіоаматорського клубу «Товариство друзів радіо» (ТДР) та Президент «ТДР» з 1993 по 2016 р. Громадська організація «ТДР» завжди мала активну позицію у відстоюванні інтересів саме спортсменів, приймала участь в діяльності Ліги радіоаматорів України та потім почала співпрацювати з ГС «ВРЛ».

Микола Миколайович був організатором десяти виїздів радіоаматорів зі сходу України на найбільший європейський радіоаматорський фестиваль у Фрідріхсхафені, експедицій на Арабатську косу та по Харківській області.

Після трагедії українського літака ХАЗу в Ірані у грудні 2002 р., де загинув приятель та земляк, радіоаматор Віктор Русинов UT8LL, було прийнято рішення відкрити колективну радіостанцію імені В.Русинова, і Миколу Миколайовича запросили організувати та очолити цю лабораторію від Харківського авіаційного заводу. Дитяча колективка має позивний UT0LWR.

Микола Миколайович тренував та підтримував команду «ТДР» UV2L. Особливого успіху вони досягли на УКХ-діапазонах та в освоєнні НВЧ. А сам він був учасником «Польових днів» з кінця 70-х.

Авторитет Миколи Миколайовича серед харківських та українських радіоаматорів був дуже високий. Микола Миколайович завжди був присутній на українських хамфестах та багато спілкувався з членами різних клубів та організацій, приймав активну участь в підтримці радіоаматорського руху Харківщини, налагоджені відносин ТДР з ОСОУ України, Укрчастотнаглядом, Міністерством молоді та спорту України, мас-медіа та іншими організаціями.

Нажаль, Микола Миколайович не зміг подолати тяжку хворобу 2016-2017 р., але радіоаматори оказали суттєву підтримку та допомогу, за що родина Миколи Миколайовича вдячна і понині.

bottom of page