top of page

Діяльність ТДР:

- Проведення змагань на КХ та УКХ

- Співпраця з Міністерством молоді та спорту 

- Організація радіо експедицій

- Підтримка радіоаматорського руху Харківщини

- Тренування команди ТДР для участі в змаганнях

- Підготовка майбутніх радіоаматорів до іспиту для отримання дозволу

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ "ТДР"

 

Історія нашої організації починається на початку 90-х років. В ті нелегкі часи проходили процеси реорганізації, коли держава майже перестала підтримувати радіоспорт - масово закривались колективки, багато радіоаматорів були змушені відійти від свого хоббі. Розвиток спортивних технічних дисциплін був перекладений на ентузіазм відданих ділу спеціалістів.  Але з відкриттям кордонів, розповсюдженням нових технологій, появою нових видів зв’язку, та банальною потребою в спілкуванні зацікавлених нашим хоббі осіб, створювалася необхідність в організації, яка вдихне свіже повітря в радіоаматорський рух Харкова.

Після відокремлення від ДОСААФ, перед радіоаматорством Харківщини нависла загроза загубити свою спортивну складову та стати чимсь на кшталт клубу за інтересом, з дуже лімітованим набіром функцій.
Це призвело до того, що харківські змагання перестали проводитися, а в чемпіонатах України на КХ декілька років не було жодного учасника з Харківщини. Зрозуміло, що існуюча на той час регіональна організація, її консерватизм , негнучкість та відсутність фінансування не могли забезпечити покриття нагальних потреб радіоаматорського суспільства Харкова. Треба було діяти і терміново.

Було проведено консультації, та ініціативна група у складі Панченка Миколи Миколайовича UX7LQ, Цилюрик Олександра Антоновича UT1LR, Зінченка Миколи Івановича UX1LZ, Дяків Богдана Степановича UX7LM, Островерха Василя Олексійовича UT1LL та інших відомих радіоаматорів, 4 жовтня 1993 р. провели установчі збори, на яких прийняли рішення об'єднатися заради розвитку радіаматорства міста Харкова і створити Харківскьку міську громадську Асоціацію радіоаматорів «Товариство друзів радіо».

Назву «Товариство друзів радіо» було запозичено з минулого, коли існувала така організація ще з 1924 року, щоб нагадувати нащадкам, що у Харкові завжди була сильна радіоаматорська спільнота.
Зайнявши свою ланку, новостворена «ТДР» з 1994 року почала активно працювати з радіоаматорами міста і швидко набула популярності та підтримки. Ми не цуралися працювати з молоддю, з учасниками зростаючого Сі-бі руху, підтримувати радіопеленгацію та радіоорієнтування. Згодом було підписано договори на співпрацю з ОСОУ та Спорткомітетом міста. У 1996 році ми отримали статус регіонального відділення Ліги радіоаматорів України («ЛРУ»).

З розколом «ЛРУ», у 2016 році ми приєдналися до ГС «Всеукраїнська радіоаматорська ліга» і отримали статус відокремленого підрозділу ГС «ВРЛ» у Харківській області.

 

Завдяки бездоганній організації Миколою Миколайовичем UX7LQ, десять разів делегація "ТДР" відвідувала всесвітній фестиваль у німецькому Фрідріхсхафені. Крім Німеччини, наші спортсмени відвідували Хамфести в Литві, Росії, Англії та інших країнах світу.

 

В 2003 році було відкрито колективну радіостанцію імені Віктора Русинова UT0LWR, яка згодом об'єднала спортсменів та dxменів Харківщини та стала базовою колективною станцією "ТДР".

 

Наша організація співпрацює та підтримує радіоаматорські колективи області - радіоклуб "Ізюмський шлях", колектив радіоаматорів Золочева, Андріївки.

«ТДР» проводить Чемпіонати області з радіоспорту, кубки, дитячі та юнацькі змагання - зараз це: "Слобожанський спринт", який став нашою візитною карткою, Молодіжний кубок ім. Русинова та Чемпіонат Харківської області на УКХ.

 

Незважаючи на різноманітні виклики та перешкоди, наша огранізація існує вже 27 років. В різні роки кількість учасників «ТДР» була від 50 до 200 чоловік, загалом прийнято більше 500 заяв на вступ до організації.

Пам'ятайте, що запорука розвитку організації – це активна участь в ній кожного з нас.

Керівництво

Список членів

План заходів

QSL-бюро

Вступ до ГО "ТДР"

Внески

bottom of page